Napravljene poruke na forumu
-
AutorČlanci
-
Zorane,
Dobar dan,
Možete da se javite kod VOJVODINALEK,
Imaju pakovanja od 10 litara formalina 37% koncentracije.
Možete ga koristiti za dezinfekciju pokrivke za šampinjone,
ili za dezinfekciju prostora. Mada oni imaju i formalin u čvrstom stanju ,za fumigaciju.
Pozdrav Ljiljana.
—–
Zastupnik i distributer za područja Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore: VOJVODINALEK d.o.o. export-import Temerinski put 93 Novi Sad Tel: 021/64-12-156 Fax: 021/478-03-04 e-mail : info@vojvodinalek.com web: http://www.vojvodinalek.com/Formaster.aspxPoštovanje g. Cbubi,
Specifications
EU NO. 471Glycerol Monosterate is water-in-oil emulsifier that is synthesized from oil and glycerin. It is in insoluble in cold water but dissolvable in warm ethanol,benzene and propyl alcohol.Distilled Monoglycerides are recognized as efficient edible emulsifiers and surface active agents extensively used in food, phamarceutical and fine chemical industries.
Distilled Monoglycerides work as agent of emulsifying,dispersing,stabilizing,foaming and anti-aging which can emarkably improve product’s quality and prolong shelf life. Now distilled monoglycerides are applied to bread, pastry,rice and noodle,crack and biscuit,confectionary, ice cream, dairy products,edible oil,protein beverage and meat products.
Application Range:Bread: 0.2-0.5%
Cake and Cake Emulsifiers: 1.0-2.5%
Flour Product: 0.3-1.0%
Ice Cream and Ice Cream Stabilizers: 0.15-0.30%
Herb Protein Beverage(Soy milk,cocoa milk,coconut milk and peanut milk0:0.05-0.20%
Edible Antifoaming Agent:0.1-1.0%
Granular Potato Product:0.3-1.0%
Chewing Gum Base: 2-10%
Caramel and Toffee: 0.2-0.4%
Peanut Butter: 1.2-1.5%
Cake Oleomargarine: 0.5-1.0%
Cream Oleomargarine:0.1-0.2%
Shortening Oleomargarine:1.0%
Meat Oleomargarine:0.1-0.2%
Coffee Mate: 1.0-2.0%
Meat Product:0.1-1.0%Specification
Standard: Conforms to FCCIV
Apperance: Milky white or light yellow wax or powder
Monoglyceride Content:90% min.
Iodine Value(g/100g):3.0 max.
Freezing Point (DEG.C.):60-70
Melting Point (DEG.C.):65.0 max.
Free Fatty Acid (as stearic acid): 2.5% max.
Free Glycerol: 1.2% max.
Saponification Value (mg KOH/g): 1.2 max.
Arsenic (as):150-165
Heavy Metal (as pb):10mg/kg
EU NO.E741
US FDA CEF 184.1505
———————
Samo voddite računa ovde se na jednom mestu govori o tome da GMS (pretpostaljam da je Genetički modifikovana soja) u stanju da proizvodi
i do 40% monosterates about 40%, but it will reach over 90% after distillation. Zato oprezno!) Nadam se da je pomoglo ovo što sam vam poslala. Srećno!Gospođo Aleksandra, dobro veče
Postoji jedna sitnica.“Pizza“ sa šampinjonima se obično pravi tako što se šampinjoni blanširaju pa se potom seku na listiće i tako se koriste za filovanje.
U tom slučaju vodi u kojoj perete šampinjone možete dodati Limunsku kiselinu (narod zove Limuntos),vitamin C je skuplji a efekat je isti. Limuntosa ima u svim prodavnicama nije skup, i tokom blanširanja šampinjona ostaće u vodi. Plodovi će imati svetlo žutu boju i nakon blanširanja će plodovi sačuvati lepu svetlo žutu boju.
Ukoliko za „Pizzu“ koristite sveže šampinjone, oni će se tokom pečenja zgrčiti) zbog denaturacije proteina, kao i gubitka vode i vazduha iz ploda tokom pečenja „Pizze“. Ako plodove šampinjona izblanširate,5-6 minuta u kipućoj vodi, potom ih ubacite u hladnu vodu, šampinjoni će se stisnuti iz njih će izaći vazduh i voda. ostaće čvrsti.
Tako dobijen šampinjon se lako seče,tokom pečenja „pizze“ ostaje nepromenjen. Istovremeno blanširane šampinjone možete da zamrznete, i potom ih koristite bez problema. Ako smrznete sveže šampinjone kada ih budete hteli da otopite, imaćete problema sa kvalitetom.
Picerije su svojevremeno kupovale salamurene šampinjone, ne samo zbog čuvanja zaliha već i zbog lepog izgleda kada su ih pekli..U slučaju dužeg stajanja u salamuri, plodove su ostavljali nekoliko sati da odstoje u vodi, ukus im je bio dobar za „Pizzu“.
Količine upotrebljenog konzervansa su veoma male, u odnosu na količinu ploda, a koriste se samo Limunska kiselina i Vitamin C, so, (u industrijskoj preradi se može koristiti i SO2,ali dozvoljene količine variraju od zemlje do zemlje a u EU su zabranili korišćenje u preradi šampinjona.)
Nadam se da je koristilo . Pozdrav i prijatno..Dobro veče,
Za pranje šampinjona Agaricus bisporus, možete da koristite Limunsku kiselinu i Vitamin C, Natrijum Benzoat,Sumporastu kiselinu H2O2(vodonik peroksid).
Mada će dobar kvalaitet gljiva da se postigne ukoliko se tokom uzgoja one zalivaju sa CaCl2, jer plodovi ostaju bele boje tokom dužeg perioda.
U zavisnosti da li ćete plodove šampinjona prerađivati u salamurene, ili ćete ih prodavati u svežem stanju zavisi upotreba oksidanata.
Tehnika uzgoja mora da se podesi u cilju dobijanja plodova sa glatkom površinom i bez tragova „bakteriskih mrlja“ ili „Verticilijumskih mrlja“ jer se one ne mogu nikakvim sredstvima otkloniti.
Pozdrav.
LjiljanaGospodine Mikeli,
Po tehnologiji koju sam ja našla, kada se pripreme šampinjoni,u ulju, tada se posle blanširanja, i čuvanja u salamuri (ukoliko to odlučite) ili dodavaanja sira ( uvašem slučaju), u teglice ubacuje ulje ( moj podatak je za suncokretovo ulje), možda važi i za maslinovo, ali je veooma skupa zabava, da se plodovi što više ocede od tečnosti a onda se u teglu (postoje mašine) u vakumu,dodaje zagrejano suncokretovo ulje,zagrejano do 90C. i potom se zatvaraju teglice. pH vrednost rastvora, 3,4-3,6.
Vreme pasterizacije u autoklavu,na 94 C je 20 minuta za teglice od 180 gr.
Kontrola plodova na bombaž, treba da bude na 25 i 37 C, da se proveri da li su u teglama bakterije…
Što se tiče ovih konzervansa ja sam koristila Limunsku kiselinu, Askorbinsku kiselinu, dok ova dva Sorbata nisam jer uvek postoji mogućnost alergije (naprimer ja) na sorbat…
U predhodnom pismu sam vam poslala količine Vitamina C (askorbinska kiselina) i Limunske kiseline koje smo koristili tokom prerade.Samo što ja nisam punila šampinjone bilo čim, već čitave pldove salamurila i prodavala bez sterilizacije u autoklavu, kao šampinjone u biokonzervi..
Ukolko to niste dobili, javite se ponovo.
Srećno u vašem radu.
Ljiljana.Gospodine Mikeli,
Znam da je teško, ali ako budete uporni sigurna sam da ćete uspeti.
Bitno je da sve bude ne samo ukusno, već čisto i bezbedno za potrošače. Želim vam sve najbolje.
Srećno!!!
LjiljanaGospodine Mikeli,
Drago mi je ako je pomoglo.
U principu, šampinjon, salamuren, može da stoji dugo,
ali ako treba da ga prodate trećim licima, u teglama,
tada morate da izvršite pasterizaciju ili sterilizaciju sadržaja.
Paprike pasterizovane,(samo paprike utegli) mogu i do 2 godine da stoje, nakon pasterizacije, dobro urađene).
Ja sam radila sa šampinjonima, bez dodatka, već isključivo salamurene šampinjone.
Ne mogu da vam pomognem kada su u pitanju sir i paprike sa šampinjonima. (Mi smo svojevremeno u kući, punili parike sirom, to nije bilo pasterizovano, izdržalo je, i bilo ukusno.
Ali, prodaja prehrambenih proizvoda,mora biti po standardima.
Možda će vam se javiti neki tehnolog, koji radi u fabrici za proizvodnju sireva.
Nadam se da ćete razrešiti i taj problem.
Srećno. Pozdrav Ljiljana.Gospodine dobro veče,
Recepturu za mariniranje šampinjona imam ja,
Pored toga, u knjigama o proizvodnji šampinjona,
imate takođe recepture za mariniranje šampinjona.
Opremu, možete sami da formirate, za početak vam treba
posuda za kuvanje šampinjona,(blanširanje),( duplikator) imate ih
na otpadima, mora biti od nerđajućeg čelika,posude za pranje šampinjona i hlađenje nakon blanšranja, (verujte bile su odlične obične kade za kupatilo, nove. Mi smo ih imali dve, i funkcionisalo je odlično…
Morate imati mnogo vode, ona mora biti vrlo čista, mi smo koristili vodu za piće, jer je bila hlorisana, opasnost od infekcije se time smanjivala.
Za čuvanje prerađenih šampinjona, burad od 200 lit. zapremine,nova,
dok fermentiraju i burad od 50 lit. zapremine za čuvanje trajno.
Ovako prerađen šampinjon,je dobar za prodaju picerijama,
ili restoranima.Blanširani šampinjon, u salamuri može da stoji na sobnoj, tempraturi naravno, 15C – 20C, i do 6 meseci, uz povremeno kontrolisanje, i zamenu salamure.
Prodaja na tržištu, u staklenoj ambalaži, bi bio drugi korak,
za koji bi predhodno bilo dobro da se pripremite.
Mogućnost infekcije, i problemi sa tim, su veliki rizik.
To će vam biti posao, da dobijete sertifikat, kontrolišete u laboratoriji, ovlaštenoj za to, registracija proizvodnje i trade
mark(zaštitni znak)…
Za prodaju mariniranih šampinjona u staklenim posudama
morate imati autoklav, vodena para, je ogroman izdatak za sterilitzaciju plodova.
Stoga vam savetujem, postepeno….
Javite se ako vam treba više informacija,
Srdačan pozdrav LjilajanaGospodine Mikeli,
Šampinjone morate blanširati, (5-10 minuta u kipućoj vodi) uz dodatak limunske kiseline i soli, potom naglo ohladiti do sobne temperature, u vodi, a potom možete da ih čvate u staklenim posudama, uz dodatak salamure, kao što se paprike punjene sirom, čuvaju….
Ukoliko ih ne budete blanširali, menjaće boju, gubiće vodu, usled nastavka fizioloških procesa koje u gljivi nastavljaju da se odvijaju i kada ih oberemo…. -
AutorČlanci