Napravljene poruke na forumu
-
AutorČlanci
-
Ja radim sa kozjim mlekom 6 godina i za proizvodnju 1 kg belog mekog kozjeg sira u salamuri (100% kozje pasterizovano mleko) potrebno je u zavisnosti od faze laktacije utrošiti od 6,75 l do 9,5 l mleka.Sirevi parenog testa od 100% kozjeg pasterizovanog mleka su dosta tvrdi i treba mešati kozje i kravlje mleko u odnosu 1:1, a poželjno je i da bude više kravljeg mleka (do 70%).
Sretan rad
Kolega Šumiću,
svaka čast na organizaciji savetovanja. Nadam se da će sledeće godine biti još bolje.
Želim Vam sve najbolje!Poštovana,
ja se već 5 godina bavim preradom kozjeg mleka i mogu Vam reći da se proizvodnja sireva od kozjeg mleka dosta razlikuje nego proizvodnja od kravljeg mleka.
Dodatak začina ne smanjuje rok trajanja sireva. Ja sam radio kozji sir u maslinovom ulju sa dodatkom začina i takav sir stoji već 4 godine i nema promena. Samo pazite na temperaturu skladištenja.
Preporučujem Vam staklenu ambalažu iz Svete Nedelje, firma Bumbar, tel .01/332 3412.
Takođe, preporučujem pre početka veće proizvodnje da se obavezno obezbedi tržište.POZDRAV,
SLAVEN, INĐIJAMia,
„tvrdoću“ sira određuje sadržaj vode u bezmasnoj materiji, a ne sadržaj mlečne masti u suvoj materiji sira.Ovo mi je prva poruka. Radim kao tehnolog u mlekarama 10 godina i želeo bih pomoći kolegama:
1) alkoholni pištolji su veoma jednostavne konstrukcije i dosta manjih privatnika ih rade za veoma prihvatljive cene.
2) Superlab i Beoinox su dosta dobre firme, ali izuzetno skupe.
3) Mašine „Jekić“ su veoma nekvalitetne i nikako ih ne preporučujem.
4) Domaći proizvođači sirila postoje, ali su im proizvodi sumnjvog mikrobiološkog kvaliteta. Preporučujem CHR Hansen (prodaje MTC Sombor) i Clerici Sacco (prodaje Tivadi Zemun). Ko je zainteresovan, neka ostavi kontakt pa ću mu dostaviti telefone. -
AutorČlanci