Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
zbog znacaja merenja i pracenja ph vrednosti u proizvodnji mlecnih proizvoda kako bi se postigao odredjen kvalitet istih kao i njegovo odrzavanje, pojavila se potreba za kupovinom pH mernog uredjaja.Listajuci po internetu naisao sam na sumu podataka, sto o razlicitim uredjajima(razlicite metode merenja) primeni istih za razlicite oblasti.
E sad pitanje da li se moze koristiti jedan pH metar( ili jedna sonda ) za razlicite faze proizvodnje( mleko, grus, gotov sir)kao i koji je nacin merenja da li se moze direktno meriti ili je potrebno uzimati uzorke( sto je vazno ako elektroda za merenje nije staklena- odnosno ako uredjaj radi na principu ubacivanja male kolicine rastvora koja sluzi za merenje pH ).
valjda sondu koju ti imas je za tecno merewe na kiselinski stepen mozes da je koristis i za sir i za grus iako za grus ni je potrebno usitnavanje ali za sir to je moralno jer moras uzeti srednu probu dalje taj reper koj si dobio staviti u blender da bi mogao da ga usitnis pa posle toga da bi izmerio Ph.
mislim da je to ona sonda koja iu dolni deo ima mali stakleni deo u rupicu a blize do tog staklenog dela ima jedno kao konac .ceo taj deo sonde cuva se u jenu kapislu gumenu u koju ima KCl, koje pre merenja se properava sa destiliranu vodu.
Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Magazin Tehnologija hrane počeo je sa profesionalnim radom 18. januara 2008. Danas smo jedan od najposećenijih portala posvećenih industrijskoj proizvodnji hrane na prostoru bivše Jugoslavije.
Sa ponosom ističemo činjenicu da je naš rad volonterski i potpuno nekomercijalan. Na ovaj način ispunjavamo svoju misiju širenja informacija i znanja.NEDELJNIK
Svim članovima elektronskom poštom šaljemo Nedeljnik sa aktuelnim informacijama iz prehrambene industrije.
FORUM
Članovi na forumu mogu da razmene svoja iskustva i pomažu jedni drugima.
ENCIKLOPEDIJA
Trudimo se da pružimo osnovne informacije o svim tehnologijama u prehrambenoj industriji. Konstantno radimo na dopunjavanju naše enciklopedije u čemu nam pomoć pružaju brojni saradnici.
LITERATURA
Promovišemo stručnu literaturu i časopise posvećene tehnologiji hrane. Svesni smo da je izdavaštvo na našim prostorima veoma nerazvijeno. Svaka nova knjiga i časopis su dragoceni i vredni pažnje.
PROPISI
Dajemo pregled propisa vezanih za prehrambenu industriju. Naša baza može poslužiti kao opšti informator o postojećim propisima.
STRUČNO ANGAŽOVANJE
Organizovanje inženjera tehnologije takođe je deo naše misije. Sa ovom namerom prepoznajemo zajedničke ciljeve sa stručnim udruženjima i učestvujemo u njihovom radu.
SARADNICI
dr Vladimir Tomović, dipl. inž.
dr Midhat Jašić, dipl. inž.
dr Ilija Đekić, dipl. inž.
mr Ivana Bakočević, dipl. inž.
Aleksandar Novaković, dipl. inž.
Biljana Pešović, dipl. inž.
Gordana Koprivica, dipl. inž.
Dušica Ivanov, dipl. inž.
Jelena Šarović, dipl. inž.
Milica Krčmar, dipl. inž.
Nevena Mišljenović, dipl. inž.
Nevena Nemet, dipl. inž.
ČLANOVI
Tehnologija hrane ima 39.326 registrovanih članova.
Glavni urednik
dr Zdravko Šumić, dipl. inž. tehnol.
00381 64 169 7426
zdravkosumic@gmail.com
.
Urednik
Predrag Dupalo, inž. tehnol.
00381 63 839 8439
predragdupalo@gmail.com
.
Adresa
Tolstojeva 39
21000 Novi Sad
Pratite vesti, literaturu, pravilnike, seminare i forum prehrambene industrije (trenutno članova: 39.326).