Reklama
  • Autor
    Članci
  • Član 1.121

    Pozdrav svima! Novi sam član na forumu. Interesuje me da li ima upućenih u vezi transporta voća ili voćne kaše u cisternama? Borovnica, malina i višnja su u pitanju, a konkretno me interesuje kako se čuva voće neposredno pre ubacivanja u cisternu( da li su u pitanju burići i od kog bi materijala trebali biti izradjeni) i na kojoj temperaturi treba biti ohladjeno voće pre ubacivanja muljnom pumpom u cisternu? Mozda ovo nisu tako često postavljana pitanja i ne znam koliki broj ljudi je upoznat sa ovom problematikom, ali neka svi upućeni ovu temu shvate i kao poziv na poslovnu saradnju u vezi gore navedenog voća!

    Član 3.017

    ja sam radio na mestu koje se bavilo ovom problematikom – pakovao sam vocne kase u aseptik vrece. Kase nisu stizale sa velike udaljenosti pa su znale stici jos uvek tople od blansiranja. Nije bilo nikakve posebne pripreme za transport. izblansirali su voce i poslali meni, ja sam kasu je pripremio za pasterizaciju i napunio u aseptik vrece.

    Voce ako vec hoces da ga „ubacujes u CISTERNU“ moras prvo prevesti u tecan oblik, a to je kombinacija, prvo, blansiranja (zagrevanje), a zatim pasiranja.

    Ako ces da ti ta vocna kasa stoji duze vreme trebas je sto pre ohladiti na sto nizu temperaturu. Potrebno je otprilike 12-24 sata da pocne fermentacija u vocnoj kasi, a za tvoje kase je to vise 12 sati nego 24 sata.

    Konzervisanje vocnih kasa hemijskim sredstvima je problematika koja i mene interesuje pa ti ne mogu reci nesto vise o tome

    nadam se da ti ovo pomaze

    Član 3.407

    Postovani,
    Ja sam po struci dipl.ing.tehnologije sa radni stazom od 20 god. na raznim tehnologijama.
    Jedna od tehnologija je hladjenje i smrzavanje.
    Sto se tice transporta voca u cisternama, utovario sam na stotine od borovnice, kupine, jagode, sljive, visnje…..
    Za takav jedan posao morate da imate hladnjacu za podladjvanje ili kalasican tunel za zamrzavanje voca sa komorom za odrzavane tj lagerovanje voca na temperaturni razim od -20 C.
    Razlog je sledeci:
    da bi utovarili cisternu potrebno vam je namanje od 18ooo do 20000kg voca
    jer nosivost jedne cisterne je od 22000 do 24000kg.u zavisnosti od vrste voca.
    Zahtevi ino kupca su sledeci: temperatura voca pri utovaru i briksaza( procenat sadrzaja suvih materija) mereno refrek na temoperaturi od 20 C
    Konkretno za borovnicu je: temperatura u borovnici pri utovaro od -1 do + 1 stepen. a briksaza 9 do 10.
    Pored borovnice moze da se i doda malo vode ali mora da se pazi da briksaza ne bude manja od 9.Koliko ce se dodati vode zavisi od kvaliteta sveze borovnice. U 2010 godine u firmi u kojoj radim utovarilismo oko 15 cisterni raznog voca. Za ovaj poso vam je potrebna i mono pumpa.Da nebi Vas vise zamarao jer, o ovome moze da se napise diplumski rad, ako ste zainteresovani mogu da vam razjasnim sta se desava ako se ovi uslovi ne postuju, i sam postupak utovara.

    Član 9.915

    postovanje
    ja bih imao jedno pitanje u vezi transporta sumskog voca..imam kupca u austriji koji trazi ponudu sa transportom borovnice ca.100 tona u cisternama…mi u bosni imamo ca.500 tona plodova ali ovaj nacin transporta nismo dosad imali..mozetel nam preporuciti neku firmu koja se bavi transportom..tj,da ima te cisterne..dole kod nas…
    kupce koje imamo ovamo u EU uglavnom traze sa transportom..ovdje se radi o proizvodjacu sokova pa mu treba u cisternama dostava…
    unaprijed vam zahvaljujem
    Ing.Rekanovic Elkaz
    meil adresa elkaz.rekanovic@hotmail.com

    Član 491

    Temperatura na utovaru treba da bude od -2 do O kupci traze da na istovaru imaju max +6 a cisterna izgubi 2 C od nas do zapada za dva do tri dana moze da se mesa dz roba sa svezom i to nije problem.Za sve Vam je potrbna mono pumpa,a sto se tice dodavanja vode to mora da se dogovorite sa kupcem inace u Srbiji je mnogo robe reklamirano zbog vode,bolje da prodajete po brix x kg nego onako djuture….
    Prevoz vrse Eurotank Novi Banovci,Dunis futog,Braca Crnomarkovic…

    Član 9.305

    bavim se pecenjem rakije, posto je ove godine borovnica relativno povoljna dumam kako iz loznice do Priboja gde imam kazan ili do Austrije gde saradujem sa sledecoj pecari (evo link: http://www.friedl-am-pfaffenwald.at/) prevezem neku probnu kolicinu od 2 do 5t. Tako da mi je ovaj clanak koji je poco u 2010 veoma interesantan. Nazalost nema finalnog resenja, no da izkasem prvo moju problematiku pa ondaj da nademo mozda zajednicko resenje. Za moju rakiju koju moram kao kvalitetnu da prodajem po nekoj ceni od € 49.- za flasu od 0,35l od kupine mi je potrebno minimalno 14 BIRXA ili 56° Ochsle. No gore je navedeno 9 do 10 Brixa i dodavanje vode to samo mozete da prodate pod pritiskom cene!! Znaci vazan je kvalitet a on se preko zrelosti koja se preko secera moze da meri ocenjuje. Pricam o daljnoj preradi u mom slucaju za rakiju!! Treba da je veoma zrela malte ne pre zrela borovnica, inace nemogu da dobijem AROMU u casu! Zavisno o okolnostima utovara temerature borovnice za vreme berbe, ja nikada ne dozvoljavam da prede preko 18°C, inace prekidam berbu ili dalje kupovanje… i naravno sudove tu je bitno da imate V4A sa mogucnosti da hladite ili zagrejete i mesate. Pod takvim uslovima moze da se transportuje kvalitetna raoba. Znaci treba prvo kvalitetna roba koja se transportuje sa infrastrukturom koja nebi ugrozila taj kvalitet. Za mene je dodatno bitno da u vreme transporta fermentacija pocne i da se kontrolirano odvija tako dok mi stigne roba da je kvasac preradio secer (onih 14 brixa u kupini) u alkohol tako da ja vec mogu da direktno pumpam u kazan ili neki privremeni sud….
    Evo pecare koja radi na veliko te stvari…ima u rumuniji i madarskoj svoje baste a pece u AUSTRIJI..i sav dodatni dobitak ostvara se u AUSTRIJI…http://www.schnaps.at/index.php/destillerie
    U sezoni dnevno do 150 cisterni dostavljaju ksau..
    A mi ovde pricamo o problematici monopumpa, zamrzavanja i dodavanja vode….pa ko hoce da plati vodu i transport vode…
    No vratimo se prvom pitanju kako da se transportuje cisternom…SVE ZAVISI PO POTREBI I PRERADE SIROVINE!! ja bi odgovorio…

    Za sad imam jos oko 3 – 5 radna dana da odradim kajsije u Austriji pa bih ondaj za Loznicu da vidim ima li KVALITETNE borovnice, a seljak kad me vidi sa refraktometrom i uslovima berbe odustaje odmah i ako placam 20% vecu cenu u odnosu na trziste…
    Ako ima neko borovnice ili hoce u jedno iztrazivanje oko prerade borovnice za rakiju neka mi se javi na moj mail: a.nijemcevic@herbamm.com

    Član 9.305

    IZVINJAVAM se pogresio sam u prevodu ja sam pobrko borovnicu sa KUPINOM…jos jednom se izvinjavam ja sam zeleo da pisem o KUPINI (Rubus sectio rubus) tako da gornji clanak vazi za KUPINU!! pogotovu Brix vrednosti vaze za KUPINU!!

    Član 1.121

    Aconij, ukoliko si zainteresovan za divlju kupinu (Rubus fruticosus), ja se bavim smrzavanjem tog voća, prošle godine sam otkupio 65.000kg., možemo da pričamo o saradnji ukoliko postoji obostrani interes… Inače kupina se bere na planinama oko Vlasinskog jezera i na samom Vlasinskom jezeru i izuzetnog je kvaliteta… Pozdrav!

    Član 9.305

    …. od Priboja do tog jezera ima vise od 400km….

    ne izgleda mi veoma prihvatljivo taj daleki put!

    Hvala na ponudi!

    Član 15.759

    Dragane,ako biste mogli meni da objasnite proces utovara kasastog voca,konkretno sljive bez kostica,moj mejl je stevic2010@gmail.com, Hvala unapred

    Član 13.442

    Dusane da li imate u ponudi jos neka divlja voca?  Molim vas da dalju korespodenciju nastavimo mailom. Moj email je igocomerce@gmail.com.

    Hvala

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.