-
AutorČlanci
-
U ovoj drzavi se nezna ko pije , a ko placa .
To nije slucaj samo sa malinom . To se desava sa svim poljoprivrednim proizvodima . Zato sto drzava ne brine i nezna da organizuje proizvodjace , vec ih prepusta sudbini .Zasto se u poljoprivredi ne uvedu NEMACKI ZAKONI , DA SE PRVO ZASTITI PROIZVODNJA , A ONDA I TRZISTE . U poljoprivredi glavnu rec vode MAKRO SPEKULANTI ILI TAJKUNI . Oni dogovaraju koja ce cena biti za sve izvozne artikle , a ne ponuda i traznja na berzi .
Cena maline treba da se definise na 220 dinara za I klasu 180 dinara za II klasu i 160 dinara griz . To su cene za proizvodjace pod uslovom da se kurs dinara ne menja .
Po kojoj ceni ce se izvoziti malina to neka interesuje drzavu i ona neka se raspravlja sa hladnjacarima .
Ima i jos jedan manji problem , a to je cene za sorte maline . Treba te da svi znate da se u Srbiji gaje sorte : “ vilamet “ , “ miker “ , “ polana “ i “ polka “ Netreba ih odvajati sve su sorte dobrog kvaliteta ploda i arome zato sto se kod nas zahvaljujuci klimi u Srbiji i podneblju dobija ujednacen kvalitet , pa cak je “ polana “ bolje arome od drugih sorti .
I na kraju malina iz Srbije treba da postane brend , da je Nemci kupuju kao lek sto oni to i rade jer znaju da je izuzetan antioksidans i da se Srpska malina nemoze da uporedjuje sa malinama iz Poljske , malinama iz drugih drzava sveta . Drzava treba da napravi organizaciju da se malina iz Srbije proizvodi za Nemacku i Rusiju . Cena za proizvodjace je ta i tacka . Onda svi krenu u proizvodnju maline i narod zna sta radi i za koliko radi .
I na kraju : STA TO MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE RADI AKO NECE DA SE MESA U CENU MALINE . ZASTA SLUZI TO MINISTARSTVO NEGO DA ORGANIZUJE PROIZVODNJU , TRZISTE I IZVOZ .
-
AutorČlanci
Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.